V části severního Londýna se nachází velké parky, jako je například Hampstead Heath. Tato oblast je také známa zastoupením různých národnostních menšin. Výrazná je zde komunita ortodoxních židů, či turecká nebo řecká menšina. Jedna z nejbohatších částí Londýna je Islington, který je také sídlem fotbalového klubu Arsenal Londýn a Tottenham Hotspur.
Z pohledu dopravy je Londýn nejrušnějším místem na světě. Síť městské dopravy je také jednou z největších na světě, avšak často se potýká s dlouhými kolonami. Londýnské metro přepraví ročně miliardu osob. Je nejstarší na světě a čítá 12 linek se svým vlastním názvem a barvou, díky čemuž se lépe vyznáte ve spletitých mapách metra.
Proslulými se staly od roku 1956 červené poschoďové autobusy zvané doubledecker. V prosinci roku 2005 však byly vyřazeny z používání na hlavních linkách města.
Za zhlédnutí stojí ještě také Covent Garden nalézající se v centrálním Londýně. Je to známé obchodní a zábavní centrum, je zde obrovská krytá tržnice a Královská opera.
Downing Street je jedna z nejznámějších ulic Londýna. Leží ve čtvrti Westminster a nachází se zde budovy sloužící jako sídla dvou nejdůležitějších představitelů vlády Spojeného království, premiéra a ministra financí. Nejznámější adresou této ulice je 10 Downing Street, což je oficiální sídlo premiéra.
Leicester Square je náměstí v západním Londýně, uprostřed kterého se nachází malý park, kde stojí socha Williama Shakespeara. V každém ze čtyř rohů parku je pak brána, u které stojí socha nejznámějších britských osobností: Sir Isaac Newton (vědec), Sir Joshua Reynolds (první prezident Královské akademie umění), John Hunter (průkopník chirurgie) a William Hogarth (malíř). Mimoto je zde i socha filmového herce a komika Charlieho Chaplina.
Tower Bridge je zvedací most nad Temží. Vedle něj stojí pevnost Tower, podle které dostal svůj název. Pevnost Tower sloužila dříve jako zbrojnice, pokladnice, popraviště a vězení zejména pro vězně z vyšších vrstev. V současnosti je však Tower hlavně turistickou atrakcí. Je zde možno shlédnout i královské korunovační klenoty.
A co ještě stojí v Londýně za shlédnutí či návštěvu? Čínská čtvrť, Londýnská zoo, Madame Tussaud’s (muzeum voskových figurín), Britská knihovna, Buckinghamský palác (sídlo hlavy britského impéria, královny Alžběty II.), Westminsterské opatství, Muzeum vědy, Přírodovědné muzeum, Britské muzeum, St. James Park či Hyde Park a spousta dalších. Londýn je doslova přeplněn místy atraktivních pro turisty a popsat je všechny by vydalo na několik desítek stránek.
Ubytování v Londýně je drahé, zvláště v hotelích ležících v centru města. Větší počet hotelů je soustředěn v ulicích v blízkosti nádraží Kings Cross. Levnější ubytování je možno najít v hostelech, kde se ubytovávají zejména mladí turisté nebo studenti. Ceny nepřesáhnou 20 liber za osobu na noc, což je pro turisty velmi lákavé, takže je o hostely velký zájem a rezervovat si místo je nutné nejméně dva týdny předem.